Victory Of Paionios 14cm

Socha Victory Of Paionios nebo také Winged Victory of Olympia, okřídlená bohyně vítězství, kdysi korunovala vrcholek východního sloupu. Vytvořil Paionios, z Mende v Chalkidiki, jako poděkování za nabídku předloženou Messenians a Naupactians, zřejmě v 421 př.n.l., z kořisti z vítězství nad Sparťany ve válce Archidamean...
Kód: 002-619
Šířka: 10 cm
Výška: 14 cm
Hloubka: 5 cm
Hmotnost: 0.25 kg
Skladem: 1 ks
 
Sales price: 371,47 Kč
Sales price without tax: 307,00 Kč
Description

   Před chrámem Dia v Olympii stála 30 stop vysoká příď ve tvaru pilíře. Na tomto vrcholu pilíře stála, na zadní straně letícího orla, tato mramorová socha vítězství. Před tisíci lety, byl sloup svržen zemětřesením a socha i orel byla rozbita na mnoho fragmentů. Poskládali ji opět Němci při jejich vykopávkách roku 1875. Nyní stojí v Olympia muzeu. Sedm stop vysoká socha od hlavy až k patě, byla původně téměř deset stop vysoká, to bylo předtím, než přišla o křídla. Vypadalo to tak, že přiletí jako anděl z nebe, přistane na sloupu a korunuje každého vítězného atleta. Oba, orel a Vítězství byli posláni z Olympu Zeusem. Pro tradici řekla, že každé olympijské vítězství, stejně jako každé vítězství na bojišti, je dar od boha... (zdroj: www.ancientworlds.net)


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!