Nefertiti 19cm

Nefertiti (celým jménem Nefernefruaton Nefertiti) je snad nejslavnější egyptská královna...
Kód: 006-438
Šířka: 7 cm
Výška: 19 cm
Hloubka: 11 cm
Hmotnost: 0.8 kg
Skladem: 3 ks
 
Sales price: 1050,28 Kč
Sales price without tax: 868,00 Kč
Description

   Nefertiti patří do 18. dynastie a žila přibližně v letech 1367-1350 př. n. l. Její manžel byl faraon Amenhotep IV. (později se přejmenoval podle svého boha a přijal jméno Achnaton) . Byla jednou z nejmocnějších a také nejkrásnějších žen starobylého egypta. Je nevlastní matkou nejznámějšího faraona Tutanchamona.

   Nefertiti porodila Achnatonovi celkem šest dcer. Protože nedala faraonovi žádného mužského potomka jako následníka trůnu, po narození šesté dcery její vliv klesá a nejsou o ní téměř žádné další památky – okolo roku 1336 př. n. l. náhle zmizela. Je možné, že upadla v nemilost a že byla z královského dvora vyloučena nebo že zemřela. O její smrti ale není žádná zmínka a přesně se neví, co se s ní stalo.

   Královna Nefertiti byla synonymem pro ztělesnění ženské krásy. Její jméno by se dalo přeložit jako „nádherná žena přichází“ . Nejznámější je její nádherná vápencová busta. Dílo pochází z rukou sochaře Thutmose a pochází z roku kolem 1360 př. n. l. Nefertiti je zobrazena s vysokou modrou korunou a s nádhrerným, nezvykle jemným obličejem. Busta se nyní nachází v egyptském muzeu v Berlíně...


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!