Delfíni 16x12x9cm

Delfín je symbolem svobody, volnosti a štěstí, inteligence, přátelství a porozumění, radosti a empatie...
Kód: 004-263
Šířka: 16 cm
Výška: 12 cm
Hloubka: 9 cm
Hmotnost: 0.25 kg
Skladem: 5 ks
 
Cena: 525,14 Kč
Cena bez DPH: 434,00 Kč
Popis

   Delfíni jsou jedny z nejúžasnějších bytostí přírody, na nichž je nejsympatičtější nejen jejich pověstný „úsměv“, ale i schopnost léčit a pomáhat člověku. Žijí v dokonalé harmonii s přírodou a jsou zvláštní tím, že přestože je jejich životním prostorem voda, dýchají jako lidé a jsou to savci. Představují tím symbol kontaktu dvou světů – vody a vzduchu.

Delfíni už dlouho hrají roli v lidské kultuře. Jsou běžní v řecké mytologii a existuje mnoho mincí z antického Řecka, které představují muže či chlapce nebo božstvo při jízdě na zádech delfína. Staří Řekové vítali delfíny, jízda na lodi probuzení byla považována za dobrého znamení. V hinduistické mytologii je Ganges říční delfín spojený s řekou Ganga, božstvo řeky Ganga.

Umění:

Delfíni jsou populární jako umělecký motiv, sahající až do starověku. Příklady zahrnují fontána Triton od Berniniho a vyobrazení delfínů v troskách minojského paláce v Knóssu a keramiky Minoan.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!