Pes 24x13cm (Kolie dl.srstá)

Pes je největší domestikovaná šelma a nejstarší domestikované zvíře vůbec, provázející člověka minimálně 14 tisíc let...
Kód: 007-175
Šířka: 24 cm
Výška: 13 cm
Hloubka: 8 cm
Hmotnost: 0.85 kg
Skladem: 2 ks
 
Cena: 1260,82 Kč
Cena bez DPH: 1042,00 Kč
Popis

Kolie dlouhosrstá je středně velká psí rasa.

Obecně se předpokládá, že se jedná o zdomácnělého a umělým výběrem změněného vlka obecného. Na celém světě je chováno asi 100 miliónů psů a množství toulavých a opuštěných psů je odhadován na 500 miliónů...

Pochází ze severu Velké Británie ze Skotska. Jejím dřívějším úkolem nebylo pouze pasení a zahánění stád, ale také hlídala veškerá domácí zvířata před zloději.

Dnes není jisté, od čeho vlastně vznikl název plemene - "collie". Neexistuje žádná spolehlivá informace, a proto se nabízí hned několik vysvětlení. Je jich více, ale uvedu zde jen některé pro ilustraci. Možná pochází název od plemene ovcí zvaných "colley", nebo snad její název souvisí s jejím bílým límcem a je odvozen od slova "collar". Nabízí se také keltské slovo "col", což v překladu znamená tmavý a mohlo by mít souvislost s původním zbarvením kolií.

Stejně jako nevíme od čeho vznikl název, zůstává i původ plemen obestřen tajemstvím. Opět se zde setkáváme hned z několika teoriemi o jejím původu. Jsou lidé, kteří tvrdí, že kolie byla psem Keltů, jiní říkají, že předkem dnešní kolie je prastarý anglický „Shepherd Dog“, další ovšem toto tvrzení odmítají.

Přestože jsou počátky tohoto nádherného plemene stále nejasné, je kolie jedním z nejstarších plemen psů, neboť se zmínky o kolii podařilo vysledovat až do 16. století.

Kolie byla poprvé vystavována v roce 1871 na výstavě v Birminghamu a během následujících let se rozšířila i do zahraničí; například v USA vytvořila samostatný typ, který se od anglického typu výrazně liší.

Kolie byla používána také armádou a byla vlastně první vojenským a sanitárním psem. Velkou oblibu si kolie také získala u královny Alžběty I.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!