Léda a labuť 38cm

Léda a labuť je motiv z řecké mytologie, v níž Zeus přišel k Lédě v podobě labutě...
Kód: 010-567
Šířka: 13 cm
Výška: 38 cm
Hloubka: 12 cm
Hmotnost: 1.4 kg
Skladem: 1 ks
 
Sales price: 2044,90 Kč
Sales price without tax: 1690,00 Kč
Description

   Stará antická báje vypráví o tom, jak se zamilovaný bůh Zeus, který tímto zanášel své božské manželce Héře, zjevil své vyvolené pozemšťance v podobě labutě (tedy vlastně labuťáka), aby ji obelstil (neboť i ona byla vdaná) a mohl si tak s ní užít rozkoše. Z tohoto aktu pak mimo jiné vzešla krásná Helena, kvůli níž se podle pověsti strhla Trojská válka. Tento prastarý příběh vypráví nejen o velké touze, ale i vynalézavosti, nesoucí až rysy směšnosti, pokud se nositel touhy tuto rozhodne za každou cenu realizovat...

Motiv byl zřídka viděn v sochami rozsáhlém starověku, ačkoli reprezentace Lédy v soše byla přiřazena k moderní době Timotheos. Díky literárnímu ztvárnění Ovid a Fulgentius to byl známý mýtus, přes středověk, ale se objevil více méně jako classicizing téma, s erotickým podtextem, v italské renesanci.

 

 

 

 

 

 

 

 


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!