Vůz - Chariot 23x17cm

Jízdní vojsko na bojiště přineslo nový prvek, navíc bylo užitečné při průzkumu i při pronásledování poraženého nepřítele...
Kód: 009-473
Hmotnost: 0 kg
Skladem: 2 ks
 
Sales price: 1890,02 Kč
Sales price without tax: 1562,00 Kč
Description

Řecká jízda:

   Pokud jde o Řeky, nikdo by na první pohled neočekával, že lid žijící na hornatých, mořem obklopených poloostrovech a ostrovech, by měl mít cokoliv společného s jízdou. Skutečně také velká většina městských států nikdy nepoužívala jízdu. Dokonce ani velké městské státy jako Athény nebo Sparta nepoužívaly koně až do pátého století př. n. l.. V Řecku však byly oblasti, které byly pro chov koní vhodné, zvláště v Thessálii, Boiótii a na ostrově Eubóia. Řecká aristokracie si navíc oblíbila jízdu na koních a jejich vlastnictví se považovalo za znak vyšší úrovně. Mnohá z koňských plemen byla vychována v Řecku. Plemena řeckých koní byla většinou oslňující svým vzhledem a vyznačovala se jemnou hlavou a vznešeným držením. V Řecku existovaly dva druhy kavalérie a to buď lehká nebo těžká. Lehká kavalérie byla vyzbrojena oštěpy, zcela bez brnění a těžká byla vyzbrojena kopími, oštěpy a měla šupinkové brnění. Řekové také vybavili jezdecká kopí zadním hrotem, který mohl být používán v případě v případě, kdy se zlomil hlavní hrot.

V bitvě bylo pro řeckou jízdu typické umístění na křídlech jejich převážně hoplítských armád. S výjimkou Thessalů neměl žádný řecký stát k dispozici více než 1000 jezdců. Obvykle však byly jednotky jízdy mnohem menší. Při takto malých počtech bylo obtížné dosáhnout významného účinku, ale ve více případech pomohla jízda překonat nepřátelské křídlo, nebo krýt ústup vlastních křídel. Jízda byla také velice účinná proti lehce vyzbrojené pěchotě. Dokonce mohla donutit nepřátelskou pěchotu, aby se nerozptylovala, čímž přispěla k omezení rozsahu škod, které by tyto jednotky byly schopny napáchat.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!