Discobolus 15cm

Házeč disku z Myron ("diskař" Řecky Δισκοβόλος, "Diskobolos") je slavná řecká socha, která byla dokončena na konci těžkého období, circa 460-450 př.Kr. Původní řecká bronzová socha je ztracena...
Kód: 002-030
Šířka: 10 cm
Výška: 15 cm
Hloubka: 6 cm
Hmotnost: 0.2 kg
Skladem: 3 ks
 
Sales price: 371,47 Kč
Sales price without tax: 307,00 Kč
Description

   Potenciální energie vyjádřená v této soše je dána tím, že vyjadřuje moment fáze těsně před hodem, je příkladem pokroku klasického sochařství od archaického.

Hod diskem je sportovní atletická disciplína, ve které je cílem sportovce odhodit malý těžký disk do co největší vzdálenosti. Před hodem se diskař postaví do vyznačeného zpevněného kruhu, ve kterém se s roztaženými pažemi roztočí, aby tím získal vyšší kinetickou energii. V pravou chvíli při otočce vypustí disk, který za letu naplocho rotuje a přistane do vyznačené výseče. Hodnocena je vzdálenost prvního dotyku disku se zemí od kruhu.

Mužský disk má hmotnost 2 kg a průměr 220 mm, ženy používají 1kg disk o průměru 182 mm. Diskařský kruh má průměr 2,5 metru a ze tří stran je obklopen drátěnou klecí nebo sítí, která případně zastaví disk mířící z kruhu mimo výseč do hlediště.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!