Kobra 17cm

Kobry představují skupinu jedovatých hadů z čeledi korálovcovitých. Egyptská kobra byla reprezentována v egyptské mytologii...
Kód: 004-266
Šířka: 13 cm
Výška: 17 cm
Hloubka: 9 cm
Hmotnost: 0.6 kg
Skladem: 3 ks
 
Sales price: 525,14 Kč
Sales price without tax: 434,00 Kč
Description

   Stylizovaná egyptská Cobra - v podobě uraeus představující bohyni Wadjet - byla symbolem suverenity Faraonů, stala se součástí jejich čelenky. Tato ikonografie pokračovala po dobu Ptolemaic Egypt (305 př.n.l. - 30 př.n.l.).

   Kobra egyptská (Naja haje) je druhem jedovatého hada, který žije v oblastech severní Afriky a Blízkého východu od Sahary po Syrskou poušť. Její uštknutí je velmi jedovaté, desetkrát jedovatější než u příbuzné kobry indické. Egyptská kobra je nejrozšířenějším druhem hada, který žije na území afrického kontinentu a také způsobuje nejvíc úmrtí. Je to největší druh tzv. pravých kober, dorůstá délky okolo 3 metrů. Toto se nesmí plést s kobrou královskou, která nepatří mezi tento rod kober (Naja), ale do rodu Ophiophagus.

   Nejstarší zdroje říkají, že Kleopatra a její dva pobočníci spáchali sebevraždu tím, že byli pokousáni aspis , který se překládá do angličtiny jako "ASP". Had byl údajně propašován do jejího pokoje v koši s fíky. Plutarch psal, že si dělal pokusy na odsouzených vězních a našel aspis jedu, který je nejvíce bezbolestný ze všech smrtelných jedů. Tento "aspis" byl pravděpodobně Naja Háje (egyptská Kobra). Nicméně, tyto záznamy o sebevraždě byly zpochybněny, jed tohoto hada je poměrně pomalý, had je velký, takže by bylo těžko ho utajit...


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!