Pes 10cm (Buldok)

Pes je největší domestikovaná šelma a nejstarší domestikované zvíře vůbec, provázející člověka minimálně 14 tisíc let...
Kód: 001-011
Šířka: 10 cm
Výška: 4 cm
Hloubka: 5 cm
Hmotnost: 0.2 kg
Skladem: 1 ks
 
Sales price: 308,55 Kč
Sales price without tax: 255,00 Kč
Description

   Obecně se předpokládá, že se jedná o zdomácnělého a umělým výběrem změněného vlka obecného. Na celém světě je chováno asi 100 miliónů psů a množství toulavých a opuštěných psů je odhadován na 500 miliónů...   

   Anglický buldok je psí plemeno. Dříve se používal ke zvláštním účelům - k zápasům s medvědy a býky. Vznikl křížením mastifů a teriérů. Dnes se buldoci chovají především pro výstavy. Má často zdravotní problémy. Má roztomilou povahu.

Historie:

Býčí zápasy byly v Británii zakázané v roce 1830 a tomuto plemeni hrozilo přímé vyhynutí. Ovšem zkušení chovatelé toto plemeno vyhynout nenechali a přetvořili ho z agresivního bojovníka na přítulného společníka.

Popis těla a nároky:

Oči buldoka jsou velmi blízko nosu, horní pysk je převislý. Má široký postoj a tlapy mírně vytočené ven. Plemeno se svou velikostí velmi dobře hodí do městského bytu. Má rád děti i jiné psy. Není sice dobrým hlídačem, ale nepotřebuje moc pohybu. Nemá rád vedra.

 Tělesná charakteristika:

hmotnost:  psi: cca 25 kg,  feny: cca 23 kg,  výška †: cca 31-36 cm,  barva: bílá s dobrou pigmentací, strakatě bílá, žíhaná, červeno-hnědá, béžová, s černou maskou či bez ní.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!